• +45 46 31 68 54
  • ragnarock@romu.dk
  • Rabalderstræde 16, 4000 Roskilde
  • Tir-Søn: 10:00-17:00
  • Ons: 10:00-22:00

OM RAGNAROCK

MUSIK OG UNGDOMSKULTUR PÅ DET COOLESTE MUSEUM I DANMARK

BAG SCENEN

RAGNAROCK blev grundlagt i 2016 med det formål at udforske og formidle  fænomenet “ungdomskultur”, dent  historie og hvordan det har påvirket samfundsudviklingen gennem musik, kunst, mode, tekst, billeder og meget mere siden 1950´erne.

KONTAKT MUSEET

Adresse

Rabalderstræde 16 
4000, Roskilde

Kontakt

Telefon : +45 4631 6854

Man-fre: 10:00-15:00

Booking

Telefon: +45 5170 7071

Man-fre: 10:00-15:00

RAGNAROCK er en del af Museumsorganisationen ROMU

Featured

PRESSE

For billeder og pressemeddelelser besøg vores presserum på Mynewsdesk. Her kan du se og læse seneste nyheder fra RAGNAROCK

RAGNAROCK I BILLEDER

MEDARBEJDERE

RAGNAROCK er en del af museumsorganisationen ROMU. Herunder ses en oversigt over de medarbejdere der har deres faste gang på RAGNAROCK. For at se fuld oversigt over alle ansatte i ROMU – tryk på linket

Malene Knudsen

Administration og butik

malenek@romu.dk
+45 46 31 68 54

Kirstine Sørensen

Booking Manager

kirstines@romu.dk
+45 51 70 70 71

Maria Olsson

Sales Manager

marialo@romu.dk
+45 21 39 92 58

Anette Gade Kristensen

Kommerciel chef

anetteg@romu.dk
+45 46 31 68 60

Christian M. Carlsen

Museumsvært

christianmc@romu.dk
+45 23 60 80 84

Steffen Sørensen

Museumsvært

steffens@romu.dk
+45 23 60 80 84

Rasmus Rosenørn

Museumsinspektør, Ph.D.

rasmusr@romu.dk
+45 29 42 41 52

Mia Ramsing Jensen

Museumsinspektør, formidling

miarj@romu.dk
+45 46 31 68 65
+45 46 31 68 62

Sidsel Risted Staun

Formidlingschef

sidselrs@romu.dk
+45 46 31 65 19

Louise Dahl Christensen

Museumsinspektør, læring og formidling

louised@romu.dk
+45 46 31 65 11

Nikolaj Lindegaard Helms

Kommunikationschef

nikolajlh@romu.dk
+45 46 31 65 24
+45 22 76 62 00

Stine Blegvad

Kommunikation

stinebleg@romu.dk
+45 40 13 01 22

Trine Sejthen

Grafisk Designer

trinesejthen@romu.dk
+45 46 31 65 28

Morten Nielsen

TekNISK CHEF

mortennielsen@romu.dk
+45 46 31 65 16

John Ali

MULTIMEDIE TEKNIKKER

johnali@romu.dk
+45 31 77 22 30